2017 Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi ve Öğrenci Çalıştayı

0 68

Değerli Akademisyenler, Eczacılar, Biyologlar, Bürokratlar, İlaç Endüstrimizin Çok Değerli Temsilcileri ve Geleceğimizin teminatı Öğrenciler,

İVEK çatısı altında “İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı” sloganı ile ilki 2014, ikincisi 2015 yılında gerçekleştirilen, üçüncüsü ise 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi ve Öğrenci Çalıştay’ı başlıyor.

Serbest eczacılar, kamu ve özel sektörde çalışan eczacılar, öğrenciler, akademisyenler ve ilaç sektör temsilcileri ile kamu kurumlarının her kademedeki temsilcilerini ve devletin ileri gelenlerini aynı çatı altında buluşturan, bütün paydaşların bir arada bilgi paylaşımında bulunduğu , herkesin ev sahibi olduğu İVEK Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi’ne sizleri de bekliyor..

Ortadoğu ve Avrupa’yı birleştiren güzel ülkemizin, bölgesel bir güç olması adına stratejik bir öneme sahip olan ilaç ve ilaç sanayisinin, gelecekte karşı karşıya kalabileceği fırsat ve tehditlerin bilimsel temelli olarak ortaya çıkarılması ve sürdürülebilir geleceğin inşası için düzenleniyor.

Kongrenin bilimsel programında; Türkiye’mizdeki tüm kurum ve kuruluşların stratejik planlarında, sağlık ve ilaç konusunda bildirilen hedef konuların ele alınmasına özen gösterilmiş, Eczacılığın tüm alanlarında çalışanların bir araya getirilmesi ve tüm bunların 2023 vizyonuna ışık tutması hedefleniyor.

Geleceğin Eczacıları olacak gençlerin, öğrencilerin, mesleğinin her alanındaki Eczacıların bir arada olacağı ve ilaç sektörünün bu büyük birlikteliğe katılımı ile ortaya çıkacak ortak vizyonun İlaç ve Eczacılık ile ilgili sorunların ele alınmasında “çözüm odaklı olma” yolunda adımların atılması amaçlanmıştır.

Ülkemizde Biyoteknolojik ürünlerin yerli üretimini arttırma konusunda da endüstri, kamu ve ilgili akademisyenlerin bir araya getirileceği özel oturumların oluşturulması da planlanmaktadır.

  1. İVEK kapsamında Öğrenci Çalıştayı Düzenleme Kurulumuz ile gerçekleştirilecek “Öğrenci Çalıştayı”nda da gelecekteki meslektaşlarımızın yenilikçi görüş, katkı ve geniş ufuklarıyla bir etkinlik gerçekleşecek.

Ulusal ve uluslararası platformda ilaç, tıbbi cihaz ve eczacılığın tüm alanlarındaki meslektaşlarımızı, paydaşlarımızı ve öğrencilerimizi çok yönlü ve yelpazesi geniş bir platformda “çözüm odaklı olma” yolunda bir araya geleceği 3. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi’ne katılmaya bekliyor.

İVEK çatısı altında 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek bu kongrenin ülkemiz adına stratejik adımlarının atılmasına vesile olması umuduyla sizlerle 3.Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi ve Öğrenci Çalıştayı’nda buluşmayı temenni ediyorum.

ALİ MENTESE
ALİ MENTESE

www.sektortrend.com Teknoloji ve Sistem Destek Uzmanı

View all contributions by ALİ MENTESE

Benzer Haberler

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sektortrendcontact@gmail.com ___________________________________

TAKVİM

June 2021
M T W T F S S
« Jul    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

DUYURU:

SİZDE GÖNÜLLÜ KÖŞE YAZARI OLABİLİRSİNİZ!

Yazılarınızı, makalelerinizi ve araştırma çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bu platform sizin için var.

Bunun için yapmanız gereken bizimle mail adresimizden iletişime geçmek.

sektortrendcontact@gmail.com

NOT: Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.

 

 

error: Content is protected !!