Analiz & Laboratuvar Teknolojileri Ekipmanı ve Kimyasalları Fuarı SUNUMLARI ile Göz Doldurdu

0 329

Prosigma ve Akdeniz Tanıtımın birlikte düzenlediği  “Analiz & Laboratuvar Teknolojileri Ekipmanı ve Kimyasalları Fuarı” 20-22 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar ve Sergi Sarayında gerçekleşti.

Prosigma’ nın sahibi Sn. Süleyman GÜLER ile fuarın ilk günü hasbıhal ettik. Süleyman Bey sohbetinde “ Prosigma ve Akdeniz tanıtım olarak üstlendiğimiz misyonun farkındayız. Çok geniş pazara sahip olan laboratuvar sektörü tek başına fuar olmayı çoktan hak ediyordu…” diyerek daha çok fazla yapılması gerekenler olduğunu vurguladı.

 

 

Fuar da, Analitik Cihazlar ve sarf malzemelerin tanıtımı ile birlikte CBA High Technology ve Analytech,  temiz oda teknolojileri, yaşam teknolojileri, biyoteknoloji, endüstri teknolojileri ve sunumlar ile de göz doldurdu.

 

 

DNA delilleri ve kriminal laboratuarların gelişmesine katkısıyla yılın bilim insan ödülüne de layık olan Türk bilim kadınlarından  Prof. Dr. Sevil ATASOY fuarda bilgi ve birikimlerini ziyaretçilerle paylaştı.

 

 

Fuar analizi,

Araştırmacı  yazar olduğum için fuarlara genellikle özel davetli olarak katılıp fuarların analizini çıkarırım. Fuarlara katılan bir çok firma, ya yeni bir ürününü ya da en çok satan ürününü ön plana çıkararak bir yandan müşteri potansiyelini bir yandan da rakiplerine göz dağı vermek isterler. Dikkat çeken ve bence asıl satış stratejisini en iyi taşıyan “fuarlardaki sunumların önemi”. Sunumlar, sunum konularıyla ilişiği olan kişilerin dikkatini hedef noktasına çekerek sunumlar üzerinden potansiyel birincil müşteri gücünü elde etme önünü açmış ve açmaya devam etmektedir.

Fuar da bir de Türkiye de bir ilk olan “OpenLab” kuruldu. Fuar katılımcısı firmaların ürettiği/temsil ettiği ekipman ve sarf malzemeleri ile etkinlikte,

  • DNA saflaştırma istasyonu (kivi’den)
  • Mikroskop ile gözlem istasyonu (hücre ve çeşitli canlı – fluoresan)
  • Antibiyotik direnç deneyi istasyonu
  • İstasyon qPCR ile gen analizi
  • Otomatik ve Manuel DNA İzolasyonu
  • PCR ile Sütte Bakteri Tespiti

gibi analizler gerçekleştirilerek Fuara büyük bir ilgiyi çekmeyi başarmış oldular.

Son olarak,

Aynı zamanda uzun yıllar laboratuvarlarda Analist olarak çalışmış ve şimdi de Pronitron Analitik Cihazlar da Satış&Pazarlama Sorumlusu olarak Prosigma ve Akdeniz Tanıtım ailesine laboratuvar sektörüne göstermiş olduğu özenden  dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

 

 

Sinan ÇETİNKAYA
Sinan ÇETİNKAYA

Kimya ve İşletme mezunu, Araştırmacı Yazar, www.sektortrend.com Kurucusu

View all contributions by Sinan ÇETİNKAYA

Website: http://www.sektortrend.com

Benzer Haberler

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sektortrendcontact@gmail.com ___________________________________

TAKVİM

December 2023
M T W T F S S
« Jul    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

DUYURU:

SİZDE GÖNÜLLÜ KÖŞE YAZARI OLABİLİRSİNİZ!

Yazılarınızı, makalelerinizi ve araştırma çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bu platform sizin için var.

Bunun için yapmanız gereken bizimle mail adresimizden iletişime geçmek.

sektortrendcontact@gmail.com

NOT: Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.

 

 

error: Content is protected !!