SİM KARTSIZ TELEFON

0 261

SIM kart nedir? sim kart cep telefonlarının GSM ve internet sağlayıcılarının hizmetinden yararlanmasını sağlayan, abone kimlik bilgilerini ve telefon defterini barındıran bir mikroçip teknlojisi. SIM : İngilizce Subscriber Identity Module (Abone Kimlik Modülü) sözcüklerinin baş harflerini temsil etmektedir.

SIM kartlar, cep telefonunun içinde, genellikle pilin arkasına takılır. Çıkarıldığında o cep telefonundan normal aramalar yapılmaz. SIM kartsız bir cep telefonu ile sadece acil servisler aranabilir. SIM kart başka bir telefona takıldığında eğer yeni telefon farklı sim kartlara kilitli değilse, normal şekilde çalıştırılır.

Şimdilerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bütün teknolojilerde, televizyon buzdolabı gibi ev tenolojilerinde kullanılmaya başlandı. İnternete ile herşeye bağlanma kulağa eskiden acayip gelsede şimdi muhteşem geliyor.

Uzaktan erişim için gerekli her türlü alt yapının sağlanması için şimdilerde yazılım olarak yüklenerek sim kartsız kullanıma geçilmesi için çalışmalar hızlandı.

Japonlar temassız özellikli bir kredi kartına yükleyerek bütün cihazlara eşleşen bir teknoloji üzerinde çalışırken , Apple ise yeni tablet ipad ve iphonelarında kullanabileceği yazılımla sim kartsız olarak kullanıma yönelik çalışmalarını duyurdu.

Yakında arabalardaki takip sistemi ile çalışan sim kartlar yerine onları uzaktan kullanabileceğiz anlaşılan…

Anahtar Kelimeler : , , ,
ALİ MENTESE
ALİ MENTESE

www.sektortrend.com Teknoloji ve Sistem Destek Uzmanı

Bütün yazılarını görüntüle : ALİ MENTESE

Benzer Haberler

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sinancetinkaya@sektortrend.com ___________________________________ www.sektortrend.com

TAKVİM

Şubat 2020
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.