Uludağ Ekonomi Zirvesi 13-14 Mart’ta Bursa’da…

0 79

İş, siyaset ve ekonomi dünyası yeniden buluşuyor. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin dördüncüsü 13-14 Mart’ta Bursa’da gerçekleşecek.

En önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin dördüncüsü 13-14 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacılar ile iş insanlarını bir araya getirecek.

YAKLAŞIK ALTMIŞ KONUŞMACI KATILACAK
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımının beklendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde 20’si yurtdışından olmak üzere yaklaşık 60 önemli konuşmacı yer alacak.

Avrupa Birliği Merkez Bankası’nı (ECB) sekiz yıl başarıyla yöneten ECB Eski Başkanı Jean Claude Trichet’nin katılacağı zirvede, Time Dergisi tarafından 2013 yılında dünyanın en önemli 100 kişisinden biri olarak gösterilen Google Ideas CEO’su Jared Cohen’de bir konuşma yapacak.

Almanya’nın en çok satan gazetelerinden Bild Gazetesi Yayın Yönetmeni Kai Georg Diekmann da Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana konuşmacıları arasında yer alacak.

İŞ DÜNYASININ BULUŞMA NOKTASI
Zirvede Çin AB Ticaret Odası Başkanı Joerg Wuttke, Zambiya Ekonomi Eski Bakanı Situmbeko Musokotwane, Yandex Kurucusu Arkady Volozh, UnionPay China Başkanı Wenchao Shi de birer konuşma yapacak. Willem van Duin, Mark Coombs, Benjamin Hauwanga, Christian Hernandez Gallardo, Matthias Kues’in yer alacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Afrika ve Çin’den iş, ekonomi ve siyaset dünyasına yön veren birçok isim bulunacak.

Hazine Eski Müsteşarı olan ve 1 Kasım 2014’te IMF İcra Direktörlüğü görevine başlayan İbrahim Çanakçı’nın Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendireceği Zirve, iş dünyasından önemli patronları da bir araya getirecek. Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Begümhan Doğan Faralyalı, Cem Boyner, Ümit Boyner, Haluk Dinçer, Mustafa Taviloğlu, Ali Sabancı, İbrahim Çeçen, Nihat Özdemir, Zeki Konukoğlu, Aziz Torun, Fuat Tosyalı, Demet Sabancı Çetindoğan, Vahap Küçük, Mehmet Sepil, Abdullah Kiğılı, Zeynep Bodur Okyay, Hüseyin Özdilek ve Erkut Yücaoğlu katılacakları oturumlarla iş dünyasının nabzını tutacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye’nin önemli CEO’ları Agâh Uğur, Turgay Durak, Levent Çakıroğlu, Sani Şener, Rami Aslan, Süreyya Ciliv, Gökhan Öğüt, Erkan Akdemir, Mehmet T. Nane, Tamer Özmen, Tankut Turnaoğlu ve Uğur Gazanker’i misafir edecek.

Finans sektörüne yön veren bankaların genel müdürleri Hüseyin Aydın, Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş, Temel Güzeloğlu ve Ümit Leblebici zirvede gelecekle ilgili öngörülerini paylaşacak.

NELER KONUŞULACAK?
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir taraftan liderlerin global ajandalarına bakılırken, diğer taraftan da sosyal ajandaları tartışılacak. Dijitalleşmenin ve dijital şirket olmanın öneminin anlatılacağı zirvede, Afrika ve Çin pazarlarındaki fırsatlar değerlendirilecek. Başarıya ulaşmada girişimciliğin önemine değinilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, Türkiye’nin bölgesel üs ve global güç olması için yapması gerekenler tartışılırken, “Türkiye yarına hazır mı” sorusunun cevabı aranacak.

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ NE ŞİMDİYE KADAR KİMLER KATILDI

Capital ve Ekonomist dergilerinin 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturuyor. Global ve yerel konuların tartışıldığı ve 2015 yılında dördüncüsü düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geçen üç yılda 105 devlet adamı, 153 konuşmacı, bin 700 iş insanı ve 422 medya mensubunun da aralarında bulunduğu toplam 2 bin 400 kişi katıldı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi bugüne kadar dünyaca ünlü ekonomistleri, dünyanın en büyük şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile siyaset dünyasından önemli isimleri konuşmacı olarak ağırladı. Zirvenin bugüne kadarki konuşmacıları arasında Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Nouriel Roubini, Marc Faber, Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff, Jack Straw ve Fatih Terim gibi isimler yer aldı.

Anahtar Kelimeler : , , ,
ALİ MENTESE
ALİ MENTESE

www.sektortrend.com Teknoloji ve Sistem Destek Uzmanı

Bütün yazılarını görüntüle : ALİ MENTESE

Benzer Haberler

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sinancetinkaya@sektortrend.com ___________________________________ www.sektortrend.com

TAKVİM

Mayıs 2020
P S Ç P C C P
« Tem    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.

error: Content is protected !!