TRİBÜNDEKİ AMİGOLAR

0 1442

Tribün liderleri…

Hemen hemen hepimiz profesyonel yada amatör bir spor müsabakasına gitmişizdir. Amacımız tuttuğumuz takıma destek vermek, başarılı olduklarını görmek ve kazanma isteğidir genelde.

Tribünlerin en önünde görürüz amigoları ve arkalarındaki fanatik grubu.

Amigoların çoğu takımın idarecilerince desteklenen kişilerdir. Maçlara bedava girerler. Kendileriyle beraber hareket etmek isteyenlere vermek üzere amigolar kulüp yöneticilerinden fazladan da bilet alırlar. Bu şekilde, tribünlerde takımı lehine tezahürat yapacak bir insan topluluğu oluşturulur.

Amigolar için her hangi bir maçta takımın kötü oynaması önemli değildir. Karşı takımın daha kabiliyetli oyunculardan kurulmuş olması da engel değildir. Hava şartları umursanmaz. En olumsuz şartlarda dahi, önemli olan takımın kazanması için tezahürat yapmaktır.

Takımın, idarecinin, sporcunun ya da hakemin lehine ve aleyhine tüm tezahüratları yönetebilirler. Genelde bu yüzdendir ki idareciler desteklerini esirgeyemezler amigolardan.

Mecazen de olsa amigolar hep hayatımızdadır aslında. Siyasette, ekonomide, okulda, belki de evimizde. Liderlik ve kazanma isteği belki bir gün bizleri de amigo yapabilir.

Anahtar Kelimeler : , , , ,
Tuncay BAL
Tuncay BAL

www.sektortrend.com, Reklam Sorumlusu

Bütün yazılarını görüntüle : Tuncay BAL

Benzer Haberler

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sinancetinkaya@sektortrend.com ___________________________________ www.sektortrend.com

TAKVİM

Haziran 2019
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.