10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMAK VE ANLAMAK

0 378

10 Kasım 2016

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 78’ıncı yılında kendisini minnet ve şükranla anıyoruz.

İnkılap ve eserlerini hala yaşatmaya çalışıyoruz.

Onunda dediği gibi “BENİM NAÇİZ VÜCUDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR, FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR” 

Mustafa kemal Atatürk’ün düşüncelerimizde ölmedi.

Onun getirdiği inkılap ve devrimlerle Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağımızı o zamanlardan hayal etmiş ve bir çoğunu gerçekleştirmiştir.

Düşünün bir ; Elde yok avuçta yok. Anlatılmayan bir çok cephede şavaştan çıkmış bir yurt ve o yurt işgal edilmiş. Yaşadığınız hayat ve hayalleriniz bile karamsar belki yok. Her ortamda yadırganacak ve küçümseneceksiniz. Yeri gelecek sürüleceksiniz. Ama hayallerinizden ve ideallerinizden asla vazgeçmeyeceksiniz.

Düşünün vatanı işgal edenlerle savaşıp vatanı kurtaracak, bunu antlaşmalarla tescil edeceksiniz. Bu vatanı yeni bir devlet yapacaksınız.

Böyle bir ortamdan çıkan bu insanların önce yurtlarını ve özgürlüğünü sonra kendi hayallerini kurabilecekleri bir aşk vereceksiniz. Bir düşünün hayali bile zor. Belki onlar için imkansız gibi…

Söylese herkes güler deli derlerdi bu adama. Belki hayallerini bile  kuramazlardı onun. İşte Mustafa Kemal’i anlamak bu.

Ya anmak. Atatürk ölmemiş hayallerde yaşıyor. Onu her andığımızda, bu toprağa her bastığımızda , ufuklara ve göklere her baktığımızda onun hayalleri ve onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

 

Anahtar Kelimeler : , , ,
ALİ MENTESE
ALİ MENTESE

www.sektortrend.com Teknoloji ve Sistem Destek Uzmanı

Bütün yazılarını görüntüle : ALİ MENTESE

Benzer Haberler

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İletişim

“Röportaj, makale, tanıtım, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki adrese mail yollayabilirsiniz” ___________________________________ sinancetinkaya@sektortrend.com ___________________________________ www.sektortrend.com

TAKVİM

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Tem    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sitemizde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.

error: Content is protected !!